Usługi rekrutacyjne

gdy szukasz specjalistów lub top managerów

Wszystkie rekrutacje pod kontrolą

Chcesz zatrudnić specjalistę albo top managera do swojej firmy, ale wciąż brakuje Ci czasu na rekrutację? Nie wiesz, jakie są koszty takiego zlecenia. Być może nawet trochę Ci głupio pytać o ofertę, bo potem jeszcze trzeba będzie się wycofywać, a odmawianie fajnym ludziom nie jest przyjemne 😉

Stress no more! W Tobea cenimy otwartość, szanujemy czas Twój i nasz. Dobrze wiemy, że nie jesteśmy agencją dla każdego i nie jesteśmy specjalistami od wszystkiego. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie pakiet szczegółowych informacji. Upewnij się, czy Ci to pasuje.

Usługi rekrutacyjne Tobea – dla Ciebie gdy:

szukasz pracownika na stanowisko specjalisty, managera, top- dyrektora czy nawet prezesa,
wiesz, że warto poszukać dobrych ludzi do pracy a zatrudnienie właściwej osoby wymaga czasu i zaangażowania. Tutaj nie ma magicznej różdżki.
chcesz zatrudnić osobę do stałej współpracy i zależy Ci na znalezieniu nie tylko konkretnych kompetencji, ale człowieka, który będzie pasował do stanowiska, do współpracowników i całej firmy,
jesteś gotów zaufać nam i otwarcie powiedzieć o swojej firmie, jej problemach i potrzebach związanych z pracownikami, tak abyśmy mogli faktycznie Ci pomóc.

Raczej nie spełnimy Twoich oczekiwań gdy:

poszukujesz pracowników fizycznych, sezonowych, do pracy tymczasowej

spodziewasz się, że mamy „katalog ludzi” do pracy „od jutra”

zakładasz współpracę w modelu 100% success fee

oczekujesz, że wrzucimy „jakieś ogłoszenie” i prześlemy Ci najlepsze CV, trwa to pewnie jakieś 5 minut rozłożone na 3 dni

nie bardzo masz czas lub chęć rozmawiać z nami o tym, kogo szukasz, dlaczego i co konkretnie chcesz pracownikowi zaoferować

Reprezentujemy Cię godnie, dbając o każdego Kandydata i jak najrzetelniej staramy się przedstawić Twoją ofertę, jednocześnie nie zdradzając do ostatniej chwili Twojej marki.

Analizujemy i planujemy

Wiemy, jak skutecznie rekrutować

Zapewniamy ciągłość
pracy

Nie martwisz się zurlopami, zwolnieniami, szkoleniami

Wysyłamy bardzo miłe maile do każdego kandydata, który do nas aplikuje i wszystkim bez wyjątku dajemy informację zwrotną. Z potencjalnie ciekawymi kandydatami do pracy kontaktujemy się niezwłocznie i zapraszamy ich do rozmowy zanim zrobi to ktoś inny.

Usługi rekrutacyjne – odpowiedzi

?

Zdecydowana większość naszych rekrutacji trwa od 4 do 8 tygodni.

Średnio tyle czasu trwa zbieranie aplikacji, dotarcie bezpośrednie do kandydatów, sprawdzenie ich dopasowania, przeprowadzenie pogłębionych rozmów i przygotowanie naszych rekomendacji dla Ciebie.

Zdarza się oczywiście, że mamy w naszej bazie idealnego kandydata dla Ciebie, akurat gotowego do zmiany pracy i udaje nam się bardzo szybko sfinalizować zatrudnienie. Są też projekty nastawione na kilkumiesięczne poszukiwania.

Zobacz, jak wygląda rozłożenie opłat (3 części) przy rekrutacji na jedno stanowisko specjalisty, managera lub dyrektora.

1. Przygotowanie rekrutacji i dotarcie do kandydatów – 4700 zł netto

Opłata obejmuje plan rekrutacji, przygotowanie i publikacje ogłoszeń/kampanii rekrutacyjnej.

Efekt: 

dostajesz od nas profile wyselekcjonowanych, najlepszych naszym zdaniem kandydatów do pracy na dane stanowisko.

2. Sprawdzanie poziomu dopasowania kandydata do stanowiska i firmy – badania Harrisson Assessments – według aktualnego cennika

3. Sukces rekrutacyjny – premia za sukces wynosi 150% średniomiesięcznego wynagrodzenia netto

W ramach tej opłaty otrzymujesz gwarancję usługi na okres 3 miesiące. Fakturę wystawiamy, gdy już podpiszesz z wybranym kandydatem umowę współpracy.

Wysokość opłaty może zostać określona na poziomie konkretnej kwoty netto (tzw. fixed fee) lub będzie oparta o krotność miesięcznego wynagrodzenia kandydata (wynagrodzenia brutto w przypadku umowy o prace, wynagrodzenia netto w przypadku B2B).

Opcje dodatkowe 

 • Przed rekrutacją możemy pomóc Ci stworzyć opis stanowiska oraz profil kandydata;
 • Dostęp do aplikacji ATS (Applicant Tracking System), która umożliwia śledzenie spływających aplikacji w czasie rzeczywistym.3

Możesz się spodziewać niższych kosztów całkowitych rekrutacji, jeżeli:

 • rekrutujesz z nami na więcej niż jedno stanowisko jednocześnie,
 • jesteś naszym stałym klientem,
 • rekrutujesz na stanowiska niższego szczebla,
 • masz atrakcyjną ofertę dla kandydatów, będzie nam łatwiej przekonać ich do rozmowy,
 • masz uporządkowany wewnętrzny HR, np. zaplanowane procesy wdrożenia, niską rotację w firmie, dobre opinie w sieci.

 

Stali klienci (przy kolejnych rekrutacjach) przy umowie otwartej współpracy mogą liczyć na:

 • success fee w wysokości 140% średniomiesięcznego wynagrodzenia zatrudnianego kandydata,
 • pierwszeństwo w kolejce projektów,
 • wydłużenie okresu gwarancji,
 • bonusy specjalne – np. okresowe promocje na HA.

Opłaty Tobea mogą być wyższe, przy niskiej atrakcyjności Twojej oferty dla kandydata w stosunku do ofert rynkowych.

Masz za sobą preselekcję kandydatów i rozmowy z wybranymi osobami i wahasz się, którą osobę wybrać? To jest najlepszy moment na zaproszenie ich do wykonania testu Harrison Assessments. To badanie on-line niezwodnie weryfikuje motywacje i kompetencje kandydatów i pomaga dobrać najlepszą osobę zarówno do stanowiska, jak i kultury oraz wartości Twojej firmy.


Harrison Assessments opiera się na sprawdzonej metodologii, która potrafi zidentyfikować aż 95% idealnych kandydatów. W Tobea wesprzemy Cię w decyzji i wyjaśnimy wyniki testu, byś dokonał możliwie najlepszej decyzji.

Jak w praktyce wygląda praca z testem Harrison Assessments?


Przekazujemy Twojemu kandydatowi link do testu wraz z najważniejszymi wskazówkami do jego uzupełnienia. Po otrzymaniu wyników z wypełnionego testu umawiamy się z Tobą na omówienie wyników i dopasowania do stanowiska oraz Twojej firmy. Po tym spotkaniu umawiamy spotkanie z kandydatem, aby przekazać mu informację zwrotną dotyczącą wyników testu oraz decyzje dotyczące dalszej rekrutacji na stanowisko.

Ile czasu trwa badanie i jak szybko otrzymam wyniki?


Wypełnienie kwestionariusza zajmuje około 25 minut. Wyniki otrzymujemy w Tobea bezpośrednio po wypełnieniu formularza przez kandydata. Im szybciej kandydat przystąpi do badania, tym szybciej Ty otrzymujesz informację zwrotną.

Wyślij zayptanie

Zostaw swoje namiary – otrzymasz wzór umowy.